Charyzmatyczny Syberyjski Bard znów w Chicago!

IMG_6675

Evgen Malinovskiy, charyzmatyczny “Syberyjski Bard” znów w Chicago! Zapraszamy do Chopin Theatre w czwartek, 27 lutego o 19:30 na uroczy wieczór pieśni i nostalgicznych ballad Wysockiego, Okudżawy i innych autorów w mistrzowskim wykonaniu Evgena. Świetny sposób na spotkanie ostatkowe, gdyż jest to “Tłusty Czwartek – Pączki Day” (pączki oczywiście zapewnione)…Przyjdźcie i zaproście znajomych!!!
Więcej informacji: 773.457.7267
Parking przy Kościele Św. Trójcy

https://www.facebook.com/events/756051464406924/

http://youtu.be/yO31SBJs2s0

Evgen Malinovskiy – aktor filmowy i teatralny, muzyk, charyzmatyczny pieśniarz, twórca Międzynarodowego Festiwalu Poezji i Pieśni Włodzimierza Wysockiego. Urodził się w Biełowie na Syberii. Studiował w Kiemierowskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk i Kultury, z wykształcenia jest dyrygentem orkiestry estradowej. Wraz z zespołem „Rawnodienstwie” (Równonoc) znalazł się w „Encyklopedii Omskiej Sceny Rockowej 1965-2003” wydanej w Omsku w roku 2003.

Od 1992 mieszka w Polsce. W 1993. rozpoczął, trwającą do dziś, przygodę z filmem w „Opowieściach weekendowych” Krzysztofa Zanussiego. Najnowsze produkcje z udziałem Evgna Malinovskiego to m. In. filmy „Historia Roja” Jerzego Zalewskiego, „Księstwo” Andrzeja Baranskiego, „Bitwa Warszawska 1920” Jerzego Hoffmana, „Syberiada polska” Janusza Zaorskiego, seriale „Na Wspólnej”, „Ojciec Mateusz”, „Barwy szczęścia”, „Pierwsza miłość”, a także spektakl Janusza Dymka “Czarnobyl, cztery dni w kwietniu”, przygotowany z okazji 25. rocznicy awarii elektrowni w Czarnobylu w ramach Sceny Faktu.

W 2004 roku artysta wrócił do tradycji muzycznych, wyniesionych z rodzinnego domu. Wtedy też powstał Jego solowy projekt „Syberyjski bard zaprasza”. Pieśni, które Evgen wybiera do swojego repertuaru, słowami znamienitych rosyjskich bardów oddają jego własny światopogląd, mówią o najważniejszych, według niego, wartościach w życiu. Są to utwory m. in. Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Aleksandra Rozenbauma. Evgen śpiewa po rosyjsku i po polsku, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Komentarze i didaskalia w języku polskim, poprzedzające każdy utwór, stanowią nieodłączny element jego koncertów.

Evgen jest autorem aranżacji i opracowań wszystkich pieśni, które znajdują się na Jego płytach. Daleko odbiegające od stereotypu, świeże a jednocześnie niezrównanie szczere, płynące z głębi duszy interpretacje, niosą nowe spojrzenie na twórczość rosyjskich bardów. Pełne temperamentu wykonania nie ujmują liryzmu i zadumy tekstom – nadal pozostają one głęboko refleksyjne i przepojone rosyjską nostalgią.

 

 

Comments are closed.